Sıkça Sorulan Sorular

Bu listede yer alan soruların haricindeki sorularınızı akademi@acacia.com.tr adresinden bize iletebilirsiniz


Acacia Akademi nedir?

Acacia Akademi, farklı kategorilerde eğitim içeriklerinin sunulduğu dijital bir eğitim platformudur. Bu platform 2021 yılında Acacia Maden İşletmeleri A.Ş.'nin kurumsal üniversitesi olan Acacia Akademi tarafından hayata geçirilmiştir.

Acacia Akademi'de verilen eğitimlerin yasal dayanağı nedir?

Acacia Akademi'de verilmekte olan eğitimler, 6331 Sayılı ‘’İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu’’ ve ‘’Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’’ in Eğitimin Temel Prensipleri başlıklı 12. Maddesinin 7. Fıkrası (İşyerinde ilk defa verilecek temel eğitimler hariç çalışanlara tekrar verilecek temel eğitimler işveren tarafından işe ve işyerine özgü içeriğin hazırlanması ve gerekli uzaktan eğitim yönetim sisteminin sağlanması halinde uzaktan eğitim yöntemi kullanılarak verilebilir.) hükmü uyarınca verilmektedir.

Kanun hükümleri gereği belirli periyotlarda verilecek eğitimlerle ilgili bilgilendirme çalışanlarımıza kurumsal e-posta ve mobil uygulama üzerinden yapılacaktır.

Acacia Akademi’de hangi konularda eğitimler verilmektedir?

Acacia Akademi'nin içeriği Acacia Maden İşletmeleri A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren tüm departmanlar tarafından desteklendiğinden birçok farklı konuda eğitimlerimiz mevcuttur. Bu eğitimler üretimi ilgilendiren teknik konulardan, kişisel gelişim eğitimlerine, bilgi teknolojilerinden, iş sağlığı, güvenliği ve çevre konularına kadar geniş bir yelpazede yer almaktadır.

Bu geniş yelpazedeki tüm eğitimleri görüntülemek için lütfen Kurs Kataloğumuzu ziyaret ediniz.

Acacia Akademi eğitimlerinden kimler faydalanabilir?

Acacia Akademi eğitimleri Acacia çalışanlarına ve ailelerine, Acacia iş ortakları ve çalışanlarına, Acacia tedarikçilerine, Eğitim kurumlarına ve Bireysel/Kurumsal olarak başvuruda bulunan herkese verilmektedir.

Acacia Akademi Eğitimlerine nasıl kayıt olabilirim?

Talep ettiğiniz eğitim için akademi@acacia.com.tr adresinden bizlerle iletişime geçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Acacia Akademi Dijital Eğitim Portalı kullanıcı şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

Kullanıcı şifrenizi unuttuğunuzda sisteme giriş yaptığınız sayfada yer alan "Şifremi Unuttum" linkine tıklayarak açılacak sayfada mail adresinizi girdiğinizde şifrenizi sıfırlayabilmeniz için gereken bağlantı size e-posta ile gönderilecektir. Bu linke tıklayarak açılan sayfada kolaylıkla yeni şifrenizi belirleyebilir ve sisteme giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Acacia Akademi eğitmen kadrosunun özellikleri nelerdir?

Acacia Akademi'de görev alan eğitmenler; her biri kendi alanında uzman olan ve uzun yıllardır madencilik sektörünün içinde yer alan profesyonellerden oluşmaktadır.

Akademinizden aldığım eğitimleri anlamakta zorluk çekersem ne yapmalıyım?

Acacia Akademi'den aldığınız eğitimlerde herhangi bir anlamama yada idrak edememe sorunu yaşarsanız, eğitimleri tekrar en baştan itibaren alabilirsiniz. Eğitimi tamamlamış olsanız dahi eğitim içeriklerine ve konuyu anlamanıza yardımcı olmak için size sunulan ek kaynaklara erişim sağlayacaksınız.

Acacia Akademi'den aldığım eğitimlerin sonunda sertifika alacak mıyım?

Tüm eğitimlerimizin sonunda basılı olarak, o eğitimi başarı ile bitirdiğinizi kanıtlayan bir sertifikaya sahip olacaksınız. Ancak en önemlisi, eğitimi dijital bir platformdan almanızın bir artısı olarak, dijital bir E-sertifikaya sahip olacaksınız. Sizin için hazırlanmış olan e-sertifikatınıza eğitiminizin tamamlanma tarihinin ardından 2 sene boyunca erişebileceksiniz.

Mobil cihazlardan da Acacia Akademi eğitimlerine ulaşabilir miyim?

Mobil cihazınızın web tarayıcısına "https://akademi.acacia.com.tr" yazarak ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak iPhone veya Android telefonunuz varsa Acacia Akademi mobil uygulamasını indirerek eğitimlerden faydalanabilirsiniz.​

Acacia Akademi iPhone uygulamasını mobil cihazınıza yüklemek için lütfen tıklayınız.
Acacia Akademi Android uygulamasını mobil cihazınıza yüklemek için lütfen tıklayınız.