Hakkımızda

Acacia Akademi'yi neden kurduk?


Madencilik sektöründe 2007 yılından beri faaliyet gösteren Acacia Maden İşletmeleri A.Ş. olarak, Ocak 2021 itibariyle şirket içi eğitim ve gelişim konularında faaliyet göstermek üzere Acacia Akademi Dijital Eğitim Platformu'nu kurmuş bulunuyoruz.

Hayat boyu öğrenimi, belirlemiş olduğumuz eğitim stratejilerine göre şirket dahilinde mesleki ve kişisel bütünlüğün ve gelişimin bir aracı haline getirmeyi arzuluyoruz. Bu nedenle, değerlerimizi kalite, verimlilik, yenilikçilik değerleri üstüne oturtarak en iyi uygulamaları gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Özgün eğitim anlayışımız ve teorik bilgileri uygulamaya yansıtma becerilerimiz ile bilgilerin aktarılması için tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın beklentilerini karşılayacak eğitmen ekibimizle uzmanlığa ve mükemmelliğe dayalı, ihtiyaçlarınızı karşılayacak pratik eğitim çözümleri sunmayı hedefliyoruz.

Logomuz neyi temsil ediyor?


Acacia Akademi'nin logosunu tasarlarken çıkış noktamız, çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın Acacia Akademi Online Eğitim Platformu vasıtasıyla alacakları eğitimlerin onları tıpkı bir ağacın yaprakları gibi olgunlaştıracağı ve yeşerteceği fikriydi.

Bu anlamda doğadaki en nadide ağaçlardan birisi olan ve aynı zamanda şirketimize de ismini veren Akasya Ağacı bize ilham kaynağı oldu.

Logomuzun merkezinde yer alan ve elektronik bir devre şeklinde resmedilen Akasya Ağacı, yönetim desteği ile sağlanan eğitim olanaklarının Acacia Akademi'de yer alan paydaş departmanlar vasıtasıyla yaprakları beslemesini betimlerken, aynı zamanda Akademi'nin çağın gerekliliklerine uygun şekilde dijital platformda da yer aldığını ifade etmektedir.